Latviski pieejama jauna rokasgrāmata skolotājiem “Photon robota labākā prakse un mācību metodes”

Lielvārds
Lielvārds
Published in
3 min readMar 26, 2024

--

Izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Photon robotu izstrādātajiem radis iespēju pedagogiem piedāvāt jaunu metodoloģisko līdzekli “Photon robota labākā prakse un mācību metodes”.

Jaunā skolotāju grāmata būs noderīga gan tiem pedagogiem, kas jau apguvuši darbu ar Photon robotu, gan īpaši tiem, kuri vēl tikai plāno mācīšanās procesu bagātināt ar robotiņa sniegtajām iespējām.

“Lielvārda” tehnoloģiju eksperts Jānis Lūsis akcentē:

Photon skolotāja rokasgrāmata ir šobrīd apjomīgākais — 217 lapaspuses plašs ideju, paņēmienu, darba metožu un gatavu aktivitāšu scenāriju apkopojums, kas pedagogiem palīdzēs izmantot Photon robotu, lai veicinātu bērnu iesaisti, attīstītu sociālās prasmes un stimulētu starpdisciplināro attīstību. Rokasgrāmatā iespējams uzzināt, kā Photon robotu pielietot mācību nodarbībās bērniem dažādās vecuma grupās — sākot no pirmsskolas līdz pat vidusskolas līmenim.”

Rokasgrāmatas saturs

I nodaļā “Darbs ar Photon robotu” skaidrots, kā robotu izmantot dažādās mācību nodarbībās, ņemot vērā audzēkņu vecumu un apgūstamās mācību vielas apjomu. Šajā nodaļā uzzināsiet par robota funkcionalitāti un sensoriem, kurus var sekmīgi pielietot dažādu mācību uzdevumu izpildei.

II nodaļā “Izglītības modeļu pielietošana praksē” skaidrots, kā Photon robotu pielietot starpdisciplinārās aktivitātēs un programmēšanas stundās. Apkopojot atsauksmes un pieredzi no tūkstošiem pedagogu visā pasaulē, šajā nodaļā apkopoti desmitiem paņēmienu un metožu, kā pielietot Photon robotu ikdienas mācību darbā. Piemēram, kā ar Photon palīdzību sadalīt skolēnus grupās, organizēt viktorīnas, izvērtēt pareizēs/nepareizās atbildes, mācīt informācijas sakārtošanu secībā, attīstīt stāstīšanas prasmes un veikt vēl virkni dažādu bērniem aizraujošu aktivitāšu.

III nodaļā “Iedvesma, mācību stundu scenāriji un aktivitātes” iespējams iepazīties ar 64 konkrētiem nodarbību scenārijiem, kas sasaucas ar iepriekšējā nodaļā aprakstītajām metodēm un kas ir sakārtoti secībā pēc sarežģītības līmeņa. Šie scenāriji iedalāmi četrās kategorijās:

  1. Starpdisciplinārās aktivitātes pašiem mazākajiem, izmantojot tikai robotu.
  2. Starpdisciplinārās aktivitātes — stimulējošas mācību vides radīšana.
  3. Programmēšanas pamati ar Photon robotu.
  4. Starpdisciplinārā mācīšanās un programmēšana, izmantojot vairākus robotus.

Vairāk informācijas par par Photon robotiem meklē lielvārds.lv sadaļā “Mācību līdzekļi”, filtrā atzīmējot Datoriku vai Robotiku.

Iesakām noskatīties arī video sērijas, kurās plašāk stāstām par Photon robota izmantošanu.

Šajā video sarakstā skolotājs Augusts dalās savā pieredzē, izmantojot Photon robotus nodarbībās, kurās ar tiem darbojas dažāda vecuma bērni.

--

--